Sofia Cup 2003

Ice Dancing - Compulsory Dance

Detailed Classification

SPl.NameNat.PointsUSAITACANHUNESTRUSUKRGERPOLStN.
1Nora HOFFMANN / Attila ELEK HUN0.45.05.04.74.95.04.85.24.95.0#11
5.15.24.94.94.95.05.35.05.2
10.110.29.69.89.99.810.59.910.2
111111111
2Siobhan KARAM / Joshua MCGRATH CAN0.84.74.74.44.74.34.54.73.84.5#5
4.85.04.84.94.54.84.64.24.7
9.59.79.29.68.89.39.38.09.2
232222442
3Camilla SPELTA / Luca LANOTTE ITA1.24.35.04.44.14.34.34.74.24.4#10
4.45.04.64.44.44.64.74.74.6
8.710.09.08.58.78.99.48.99.0
423534223
4Viktoria DEVINS /  evin O`KEEFE USA1.64.44.64.24.74.34.34.54.34.3#8
4.64.84.54.84.14.44.44.54.5
9.09.48.79.58.48.78.98.88.8
344355534
5Anastasia PLATONOVA / Andrei MAKSIMISHIN RUS2.04.34.64.34.64.24.44.63.74.2#7
4.24.54.24.74.34.64.83.94.5
8.59.18.59.38.59.09.47.68.7
555443365
6Grete GRUNBERG / Kristian RAND EST2.43.23.84.03.53.94.14.13.74.3#4
3.54.14.33.74.24.34.23.84.2
6.77.98.37.28.18.48.37.58.5
1076866676
7Trina PRATT / Todd GILLES USA2.84.14.54.14.03.84.14.03.84.0#6
4.24.33.94.33.64.24.14.04.3
8.38.88.08.37.48.38.17.88.3
667677757
8Joanna BUDNER / Jan MOSCICKI POL3.23.93.63.03.73.63.63.43.53.6#1
3.63.53.83.83.63.83.63.63.7
7.57.16.87.57.27.47.07.17.3
889788998
9Carolina HERMANN / Daniel HERMANN GER3.63.23.53.13.33.53.53.93.63.5#9
3.33.43.43.53.63.74.03.63.6
6.56.96.56.87.17.27.97.27.1
11911999889
10Nadezhda FROLENKOVA / Mikhail KASALO UKR4.03.83.33.33.23.13.23.23.23.4#3
4.13.53.93.43.43.43.63.63.6
7.96.87.26.66.56.66.86.87.0
7108101010111110
11Elena GEORGIEVA / Mikhail TIKHONRAVOV UKR4.43.53.23.23.12.83.13.33.33.3#2
3.73.03.43.13.23.23.53.53.5
7.26.26.66.26.06.36.86.86.8
91110111111101011

Result System Matrix

SPl.NameNat.1234567891011CPTPiF
1Nora HOFFMANN / Attila ELEK HUN(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)20180
2Siobhan KARAM / Joshua MCGRATH CAN 0 (12)(16)(16)(18)(18)(18)(18)(18)(18)18152
3Camilla SPELTA / Luca LANOTTE ITA 0 6 (14)(14)(18)(18)(18)(18)(18)(18)16142
4Viktoria DEVINS /  evin O`KEEFE USA 0 2 4 (12)(18)(18)(18)(18)(18)(18)14126
5Anastasia PLATONOVA / Andrei MAKSIMISHIN RUS 0 2 4 6 (18)(16)(18)(18)(18)(18)12118
6Grete GRUNBERG / Kristian RAND EST 0 0 0 0 0 (10)(14)(18)(16)(16)1074
7Trina PRATT / Todd GILLES USA 0 0 0 0 2 8 (18)(18)(18)(18)882
8Joanna BUDNER / Jan MOSCICKI POL 0 0 0 0 0 4 0 (14)(14)(18)650
9Carolina HERMANN / Daniel HERMANN GER 0 0 0 0 0 0 0 4 (14)(14)432
10Nadezhda FROLENKOVA / Mikhail KASALO UKR 0 0 0 0 0 2 0 4 4 (14)224
11Elena GEORGIEVA / Mikhail TIKHONRAVOV UKR 0 0 0 0 0 2 0 0 4 4 010

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeMr. Roland WEHINGER ISU
Assistant RefereeMrs. Evgenia KARNOLSKA ISU
Judge No.1Mr. John COLE USA
Judge No.2Mr. Walter ZUCCARO ITA
Judge No.3Mrs. Marie Clair HEINTZMAN CAN
Judge No.4Mr. Gyula SZOMBATHELY HUN
Judge No.5Mr. Rainer GORNOI EST
Judge No.6Mrs. Irina RYZHKOVA RUS
Judge No.7Mr. Yurii BALKOV UKR
Judge No.8Mr. Friedrich DIECK GER
Judge No.9Mrs. Danuta DUBROWKO POL
Substitute JudgeMrs. Raia BISSEROVA-BAKALOVA BUL

Back to Event Page

Back Back to Home Page

Contact result service

Created by IceCalc

Last Update: 14.9.2003 9:16