Junior Ice Dance - Rhythm Dance
Result Details
Pl.
Qual.
Name
Nation
TSS
=
TES
+
PCS
+
SS
TR
PE
CO
IN
Ded.
-
StN.
1
Q
Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA
CAN
70.14
37.36
32.78
8.07
8.00
8.29
8.29
8.32
0.00
#27
2
Q
Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Nikita NAZAROV
RUS
68.69
35.84
32.85
8.14
8.04
8.39
8.21
8.29
0.00
#29
3
Q
Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO
RUS
67.56
35.17
32.39
8.07
7.89
8.18
8.14
8.21
0.00
#31
4
Q
Arina USHAKOVA / Maxim NEKRASOV
RUS
65.96
32.96
33.00
8.14
8.07
8.25
8.43
8.36
0.00
#28
5
Q
Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK
USA
65.18
33.70
31.48
7.64
7.68
8.04
7.96
8.04
0.00
#23
6
Q
Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA
GEO
60.08
30.16
29.92
7.39
7.32
7.50
7.61
7.57
0.00
#17
7
Q
Loicia DEMOUGEOT / Theo le MERCIER
FRA
59.33
31.85
27.48
6.68
6.68
6.96
7.11
6.93
0.00
#24
8
Q
Caroline GREEN / Gordon GREEN
USA
58.82
29.90
28.92
7.21
7.07
7.14
7.36
7.36
0.00
#25
9
Q
Eliana GROPMAN / Ian SOMERVILLE
USA
58.53
31.42
27.11
6.86
6.68
6.75
6.89
6.71
0.00
#22
10
Q
Evgeniia LOPAREVA / Geoffrey BRISSAUD
FRA
57.99
32.01
25.98
6.50
6.29
6.61
6.54
6.54
0.00
#11
11
Q
Darya POPOVA / Volodymyr BYELIKOV
UKR
57.88
29.31
28.57
7.21
7.00
7.14
7.25
7.11
0.00
#30
12
Q
Francesca RIGHI / Aleksei DUBROVIN
ITA
55.68
29.47
26.21
6.50
6.36
6.57
6.75
6.57
0.00
#21
13
Q
Alicia FABBRI / Paul AYER
CAN
55.58
29.15
26.43
6.57
6.36
6.68
6.71
6.71
0.00
#18
14
Q
Emiliya KALEHANOVA / Uladzislau PALKHOUSKI
BLR
53.26
27.14
26.12
6.46
6.39
6.57
6.61
6.61
0.00
#26
15
Q
Viktoria SEMENJUK / Artur GRUZDEV
EST
51.05
26.39
24.66
6.00
6.00
6.29
6.36
6.18
0.00
#19
16
Q
Natalie TASCHLEROVA / Filip TASCHLER
CZE
51.02
26.33
24.69
6.11
6.00
6.29
6.18
6.29
0.00
#13
17
Q
Sasha FEAR / George WADDELL
GBR
50.51
27.43
23.08
5.68
5.64
5.82
5.96
5.75
0.00
#16
18
Q
Charise MATTHAEI / Maximilian PFISTERER
GER
50.15
26.35
23.80
5.93
5.79
5.89
6.04
6.11
0.00
#20
19
Q
Mira POLISHOOK / Deividas KIZALA
LTU
47.17
26.11
21.06
5.32
5.04
5.36
5.39
5.21
0.00
#6
20
Q
Viktoriia AZROIAN / Aleksandr SIROSHTAN
ARM
46.93
26.10
20.83
5.25
4.96
5.29
5.32
5.21
0.00
#4
21
Sofia VAL / Linus Colmor JEPSEN
ESP
46.22
23.95
22.27
5.46
5.39
5.71
5.64
5.64
0.00
#10
22
Amanda PETERSON / Stephano Valentino SCHUSTER
GER
45.88
24.17
21.71
5.54
5.18
5.43
5.54
5.46
0.00
#5
23
Villo MARTON / Danyil SEMKO
HUN
44.48
23.34
22.14
5.57
5.43
5.57
5.64
5.46
1.00
#14
24
Xizi CHEN / Jianing XING
CHN
44.24
23.53
20.71
5.21
5.00
5.21
5.25
5.21
0.00
#15
25
Mariia NOSOVITSKAYA / Mikhail NOSOVITSKIY
ISR
43.10
20.45
22.65
5.75
5.50
5.68
5.71
5.68
0.00
#7
26
Ayumi TAKANAMI / Yoshimitsu IKEDA
JPN
41.74
24.02
17.72
4.61
4.18
4.50
4.57
4.29
0.00
#2
27
Chloe Dan TSOI / Long You Zimou WANG
TPE
39.33
22.12
17.21
4.50
4.11
4.29
4.50
4.11
0.00
#1
28
Olivia OLIVER / Petr PALEEV
POL
38.64
21.13
17.51
4.50
4.18
4.43
4.54
4.25
0.00
#12
29
Jessica PALFREYMAN / Nicholas McCREARY
AUS
37.02
19.82
17.20
4.39
4.11
4.25
4.50
4.25
0.00
#8
30
Sophia SIMITSAKOS / Jeffrey WONG
GRE
36.35
20.32
16.03
4.07
3.75
4.00
4.21
4.00
0.00
#3
31
Marina PHILIPPOVA / Vadym KRAVTSOV
AUT
36.00
18.60
17.40
4.57
4.25
4.14
4.50
4.29
0.00
#9
Legend
TSS
Total Segment Score
TES
Technical Element Score
PCS
Program Component Score
SS
Skating Skills
TR
Transitions
PE
Performance
CO
Composition
IN
Interpretation of the Music
Qual.
Qualified for next segment
Back to Event Page
Back
Back to Home Page
Contact result service
Created by Swiss Timing, Ltd.
Last Update: 07.03.2019 17:19 (UTC +01:00)
© 2018
International Skating Union
. All Rights Reserved.